Yerli Elektrikli Scooter Markaları, Özellikleri ve Fiyatı

Kagan Dogramacıoglu
3 min readJan 20, 2022

--

Yerli Elektrikli Scooter Markaları, Özellikleri ve Fiyatı

Yerli Elektrikli Scooter Markaları, Özellikleri ve Fiyatı
Elektronik ürünlerin, teknolojinin hızlı değişim ve gelişimine paralel olarak kullanım alanları artmıştır. Bu ürünler eğitim, sağlık hatta ulaşım alanlarında sıklıkla kullanılıyor. Elektrikli scooter ürünleri de özellikle geleneksel ulaşım araçlarına oranla boyutlarının küçük olması ve yakıtsız çalışması gibi özellikleri nedeniyle insanlar tarafından son dönemlerde sıklıkla tercih ediliyor.

Yerli ve yabancı şirketlerin kurumsal olarak yatırım yapmaya başladıkları bu alandaki değişimlerin hızına paralel olarak ürünlerin teknolojik özelliklerinde de çeşitli değişiklikler meydana gelmiştir.

Elektrikli Scooterların Özellikleri
Elektrikli scooterların bu kadar fazla tercih edilmesinin altında yatan birçok etmen vardır. Bunlar ekonomik ve sosyal faydalar olabiliyor. Örneğin bir scooterin 5 saat gibi kısa bir süre içinde şarj olması ile insanlar yüksek yakıt fiyatlarından kurtuluyor ve bu sayede de ekonomik tasarruf yapabiliyorlar.

Bunun yanında bu ürünlerin boyutları geleneksel araçlara göre oldukça küçük olduğundan normal araçların giremediği yollardan gitmek istediğiniz yere kısa sürede gitmenize olanak sağlıyor. Bu da zamandan tasarruf edilmesine sebebiyet veriyor.

Bütün bu özelliklerinin yanında şık tasarımları ile insanların ilgisini çeken bu ürünleri siz de en yakın zincir marketten ya da elektronik mağazadan satın alabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
Ürünlerin Kullanım Alanları
Elektrikli scooter ürünlerinin temel kullanım alanı ulaşımdır. Eğlence sektöründe de sıklıkla kullanılan bu ürünler özellikle de genç nesil tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Keyifli ve konforlu bir yolculuk yapmak isteyen insanlar bu ürünleri tercih ediyor. Ayakta kullanılması birçok güvenlik zafiyetine yol açsa da aslında sahip olduğu hız limiti sayesinde yüksek hızda kullanılmıyor ve bu sayede de olası kazalardan korunuyor.
Scooter Üretimi Yapan Şirketler
Elektronik ürünlerin bu kadar fazla tercih edildiği günümüzde şirketler de bu alana büyük yatırım yapmaya başlamıştır. Gerek yerli gerekse de yabancı şirketlerin bu ürünlere olan talebi karşılamak için üretimlerine hız vermiş durumdalar.

Ülkemizde de bu alana olan ilgiyi fark eden şirketler gerek tüzel kişiliklerine bağlı olarak gerekse de çeşitli ortaklıklar yaparak elektrikli scooter üretimi yapıyorlar. Bu ürünler ülke içinde imal edildiği vakit tabii olarak fiyatlarında da bazı iyileştirmeler yapılıyor. Bu sayede vatandaş da bu ürüne daha kolay ulaşabiliyor.
Ürün Fiyatları ve Taşınabilirliği
Elektrikli scooterların en büyük özelliklerinden birisi de taşınabilir olmalarıdır. Yapım aşamasında alüminyum yoğunluklu olarak kullanılıyor. Bu da ürünün hafifi ve taşınabilir olması anlamına geliyor. İnsanlar bu sayede ulaşımda bir araba veya motosiklet gibi kullandıkları bu ürünlere park yeri arama gibi bir zahmete girişmiyorlar.

Ürünlerin Hız Limiti ve Teknik Özellikleri
Elektrikli scooter ürününün yaklaşım 30 kilometrelik bir menzili vardır. Bu da yaklaşık 5 saat boyunca şarj olmuş ve bataryası tamamen doldurulmuş olan bir scooterın yaklaşık 30 kilometre kesintisiz olarak hizmet verebilmesine olanak sağlıyor.

Bunun yanında saatte yaklaşık maksimum 35 kilometre hıza ulaşabilen bu ürünler insanların gitmek istedikleri yere çok daha hızlı ulaşmasını sağlıyor. Yine bu hız limiti korumasız olarak kullanılan bu ürünlerin yüksek hızda kullanıldığında sebebiyet verebileceği çeşitli kazaları da önlemiş oluyor.
Ürünlere Erişim Kolaylığı
Yukarıda özellikleri sayılan bu ürünlere ulaşmak artık çok daha kolay. İnsanların bu ürünlere karşı var olan yoğun ilgisi sonucunda evinize çok yakın olan bir elektronik mağazasından rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Elektrikli scooter fiyatları yakıtsız kullanılabilme ve uzun ömürlü olma gibi özelliklerine bakıldığında oldukça uygundur. Siz de aileniz için veya kendiniz için söz konusu bu ürünleri hemen satın alabilir ve sunmuş olduğu faydalardan hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

--

--

Kagan Dogramacıoglu