Honda Elektrikli Araba Özellikleri ve Fiyatı

Kagan Dogramacıoglu
3 min readJan 17, 2022

--

Honda Elektrikli Araba Özellikleri ve Fiyatı

Honda Elektrikli Araba Özellikleri ve Fiyatı
Honda ülkemizde ve dünyada sevilerek kullanılıyor. Honda’nın müşteri memnuniyetine önem vermesi, kaliteyi yakalamasındaki en büyük etken olarak görülüyor. Honda son zamanlarda elektrikli araç konusunda da kendisini geliştiriyor.
Honda Elektrikli Araba Teknik Özellikleri
Honda, elektrikli araçlarını fuarlarda tanıtıyor. Bu tanıtım, araç hakkında bilgisi olmayanlar için çok değerli olarak kabul ediliyor. 2020 model Honda e, çeşitli fuarlarda boy gösteriyor. Araç hakkında genelde olumlu dönüşler alınıyor. Honda elektrikli araçların önümüzdeki yıl çok konuşulacağı düşünülüyor.

Honda elektrikli araçları hem ülkemizde hem Avrupa ülkelerinde görülebiliyor. Honda e, 150 hp güç üretiyor. Bu yönüyle rakiplerin önüne geçiyor. Bu araç arkadan itişli olarak üretiliyor. Honda’nın elektrikli araçları için beklenti yüksek tutuluyor.

Honda Elektrikli Araba Fiyatı 2022
Elektrikli araçlara yıldan yıla zam geliyor. Gelen zamlar döviz kuruna bağlı olarak gerçekleşiyor. Honda’nın elektrikli araçları Avrupa ülkelerinde 35 bin Euro’dan başlıyor. Ancak ülkemizde bu oran değişiyor. Araç hakkında en doğru fiyatı öğrenebilmek için Honda bayisi ile görüşmek gerekiyor.

Honda elektrikli araçlarının fiyatı internette yer alıyor. Ancak internet fiyatları çoğu zaman güvenilir olmuyor. Çünkü buradaki fiyatlar bazen güncellenmiyor. Elektrikli araçlar, benzin veya dizel araçlardan daha pahalı fiyata satılıyor. Buna rağmen çoğu kişi elektrikli araca yöneliyor.
Honda Elektrikli Araba İç Mekan Özellikleri
Honda, gelişmiş teknolojiden faydalanarak farklı tasarımlar çizebiliyor. Bu çizimlerin hayata geçirilmesi çok kolay olmuyor. Honda’nın iç mekanı oldukça geniş tutuluyor. Bu sayede araç içerisinde rahat bir şekilde hareket edilebiliyor. Bej rengi koltuklar, güzel bir görüntü sunuyor.

Honda elektrikli araçların iç mekanları, fosil yakıtlı araçlara göre daha farklı olabiliyor. Honda, malzeme kalitesi ile rakiplerinin önünde olabiliyor. Honda, elektrikli araçlarına koyduğu dokunmatik ekran sayesinde birçok müşteriyi kendisine çekebiliyor. İç tarafta kullanılan malzemeler aracın paketine göre farklılaşabiliyor.
Honda Elektrikli Araba Artıları
Elektrikli araç alacak olanlar ciddi araştırmalar yapıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda bütçeye en uygun olan araç seçiliyor. Ancak araç sahiplerinin bu aşamada dikkat etmesi gereken birçok husus bulunuyor. Honda elektrikli araçlarının yorumları, sıfır araç alacak olanlar için büyük önem arz ediyor.

Honda’nın elektrikli arabalarının rakiplerine göre birçok artısı bulunuyor. Honda’nın bazı artıları:

— 0–100 arası hızlanma kısa sürede gerçekleşiyor.
— Aracın ufak olması, park sorununu ciddi oranda azaltıyor.
— Araçta kullanılan malzemelerin çoğu kaliteli oluyor.

Honda’nın elektrikli araçları çoğu yerde severek kullanılıyor.

Honda Elektrikli Araba Batarya Özellikleri
Honda, elektrikli araçlarında lityum iyon batarya kullanıyor. Araç bataryaları genelde 35,5 kWh olarak imal ediliyor. Bu batarya 150 HP gücün yanında 300 Nm tork üreterek güçlü bir performans sunuyor. Araç bataryası, düz bir yolda güçlü bir sunuş sunuyor.

Araç bataryası uzun yıllar kullanılabiliyor. Ancak bataryayı uzun yıllar kullanabilmek için gerekli kontrolleri sağlamak gerekiyor. Aksi halde araç sahipleri batarya masrafı yapabiliyor.

Elektrikli araçlarda kullanılan bataryalar, aracın bel kemiğini oluşturuyor. Bataryalara gerekli önem verilmezse araç ciddi problemler yaşayabiliyor.
Honda Elektrikli Araba Menzili
Honda elektrikli araçlarının tam dolu bir batarya ile kaç kilometre yol gidebileceği merak ediliyor. Bu konuda fabrika gerekli verileri açıklıyor. Honda’nın menzilinin 200 kilometre olduğu ilan ediliyor. Ancak bu oran çoğu kullanıcıyı tatmin etmiyor. Çünkü aynı sınıfta yer alan araçlar bu oranların çok daha üzerinde yol gidiyor.

Elektrikli araba menzili, bataryanın durumu ile doğru orantılı oluyor. Bataryada görülen bir problem, aracın çok çabuk şarjının bitmesine neden olabiliyor.

--

--

Kagan Dogramacıoglu