Dynamic Elektrikli Scooter Özellikleri ve Fiyatı

Kagan Dogramacıoglu
3 min readJan 16, 2022

--

Dynamic Elektrikli Scooter Özellikleri ve Fiyatı

Dynamic Elektrikli Scooter Özellikleri ve Fiyatı
Kullanıcıların büyük bir kısmının beğenisini toplayan Dynamic elektrikli scooter, bünyesinde hatırı sayılır şekilde önemli özelliklere yer veriyor. Malzeme kalitesi ile dikkat çekmeyi başarmasının dışında kolay kullanışı da müşterilerin bakışlarını üzerine çekmeye yetiyor. Peki, bu aracın özelliklerinde neler bulunuyor? Fiyat durumu nedir? Detaylı olarak incelemeyi gerçekleştirelim.
Dynamic Elektrikli Scooter Motor Kuvveti Nasıldır?
Motor gücüne baktığımızda 150W gibi orta dereceli bir değer karşımıza çıkıyor. Buna istinaden gidilebilen mesafe ise 10 km’dir. Aracın yapabildiği maksimum hız 15 km gibi normal değerdir. Taşıma kapasitesine döndüğümüzde ise 90 kg sınırını görebiliyoruz. Bahsettiğimiz bu özellikler şehir içerisinde orta derecelik olarak geçerli sayılıyor.

Dynamic Elektrikli Scooter Batarya Kuvveti Nasıldır?
Dynamic elektrikli scooter özellikleri çerçevesinde batarya kuvveti gayet kabul edilebilir değerleri bünyesinde barındırıyor. Aracın batarya voltajı 21.6V olarak belirtiliyor. Bataryanın akımı ise 2.5Ah şeklinde gerçekleşiyor. Tüm bu güce bağlı olarak kullanıcılar 10 derecelik açıyı problem yaşamadan çıkabiliyorlar. Bu ise şehir içerisinde normal değerler olarak kabul edilebilir. Şarj süresi ise 4–5 saat arasında gerçekleşiyor.
Xride Scooter Diğer Özellikleri Nelerdir?
Scooterın dikkat çeken özelliklerini sizlere en detaylı şekilde aktarmaya çalıştık. Şimdi ise aracın diğer mevcut olan özelliklerini sizlere şöyle sıralayabiliriz;

— Lastik ebatı 8 inç,
— Disk arka fren,
— Çamurluklar,
— Zil,
— Dolgu tekerlek tipi,
— Katlanabilme özelliği,
— Katlanabilir kol,
— Ayarlanabilir gidon,
— Ön ve arka amortisör,
— Li-ion batarya,
— Alüminyum gövde malzemesi,
— Ağırlık 9 kg,

Ayrıca scooterın renk seçeneğinde siyah renk bulunuyor.
Xride Scooter Fiyatı Ne Kadar?
Şimdi aracın fiyatı konusuna hep birlikte yakından değinelim. Malzeme kalitesi ve özelliklerini göz önünde bulundurduğumuzda fiyatı gayet normal şekilde karşılayabiliriz. Dynamic elektrikli scooter fiyatı 5000–7000TL arasında farklılık gösteriyor. Günümüz şartlarında bu fiyat ortalaması gayet normal şekilde denilebilir. Üstelik kullanım kalitesi ve kolaylığı göz önünde bulundurulursa fiyat performans çizgisi birbirine yakın görünüyor.
Xride Scooter Alınır mı?
Şehirde hem güvenli hem de kolay sürüş yapmak isteyen herkes bu araçtan yararlanabilirler. Fakat zorlu hava şartlarında kullanım problemi ne yazık ki gerçekleşebiliyor. Genel olarak bu scooter normal hava koşullarında daha iyi performans sağlıyor. Kalite konusuna baktığımızda gayet kabul edilebilir olduğunu söyleyebiliriz. Güzel havalarda gezi yapmak isteyenler için gayet ideal bir scooter olduğunu belirtmekte fayda olacaktır.

Xride Scooter Zorlu Hava Şartlarına Dayanıklı mı?
Dynamic Xride e-scooter satın alan kişiler zorlu hava koşullarında pek kullanamayabilirler. Diğer araçlara göre biraz daha küçük ve kuvvet bakımından da tam donanımlı olmaması açısından sadece iyi havalarda kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca uzun mesafe gitmek isteyenler için uygun olmayabilir. Scooter sadece 10 km mesafe için kullanılıyor. Yani ufak geziler yapmak isteyenler için ideal bir araçtır.
Kimler Kullanabilir?
Küçük, büyük ve yaşlı herkes bu aracı kolay bir şekilde kullanabilirler. Hafif ve pratik oluşundan dolayı belirli bir yaş sınırı bulunmuyor. Elbette şehir trafiği şartlarında belirli kurallara uyularak kullanılması gerekiyor. Bunun dışında Dynamic elektrikli scooter kullanma konusunda hiçbir problem yaşanmadığını rahatlıkla vurgulayabiliriz.
Bakımları Ne Zaman Yapılmalıdır?
Ancak bilindiği üzere bu araçların bakımları rutin bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Frenler, aküler ve lastikler zamanla eskiyeceği için mutlaka belirli zamanlarda değiştirilmesi şarttır. Aküler 2–3 senede değiştirilebildiği gibi frenler 1–2 sene içerisinde kullanım sıklığına bağlı olarak değiştiriliyor. Lastik konusuna gelince aynı şekilde kullanım sıklığı ve yolların vermiş olduğu hasara göre 1–2 senede değiştirilmesi gerekir.

--

--

Kagan Dogramacıoglu