Decathlon Elektrikli Scooter Özellikleri ve Fiyatı

Kagan Dogramacıoglu
3 min readJan 16, 2022
Decathlon Elektrikli Scooter Özellikleri ve Fiyatı

Decathlon Elektrikli Scooter Özellikleri ve Fiyatı
Elektrikli scooterlar günümüz şartlarında gayet yardımcı olmayı başaran araçlar olarak hayatımızda yer alıyor. Decathlon elektrikli scooter ürünleri gibi daha pek çok farklı ürünler kendine ait özellikleri bünyesinde barındırıyor.

Bizlerde bu konu hakkında merak eden okurlar için bu markanın elektrikli scooterı hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz. Öyleyse, fiyat durumu ve özellikleri nelerdir? Yakından kontrolünü gerçekleştirelim.
Decathlon Elektrikli Scooter Teknik Özellikler Nelerdir?
Aracın teknik özellikleri arasında en dikkat çeken kısmı batarya voltajıdır. Batarya voltajı tam olarak 36V olarak sınırlandırılmıştır. Böyle kuvvetli bir voltaja eşlik eden 7.5Ah gibi hatırı sayılır bir rakam dikkat çekiyor. Kullanıcıların rahatlıkla çıkabildiği açı ise 15 derece olarak belirtiliyor.

Tüm bu sistemi koruyan bir özellik olarak da IPX4 koruma özelliği mevcuttur. Sürüş modlarına baktığımızda karşımıza 3 seçenek çıkıyor. İlk olanı Eco mod olarak sunuluyor. Bu mod ile daha uzun mesafeler gidilebiliyor.

Çünkü elektrik harcaması en az sınıra düşürülüyor. İkinci olanı orta mod olarak sunuluyor. Orta mod kullanan kişiler sürüşlerinde hem yakıt tasarrufu hem de hız yapabiliyor. Üçüncü olanı ise spor modu olarak sunuluyor. Spor mod seçeneğini kullanan sürücüler hiçbir şekilde yakıt tasarrufu yapmıyorlar. Voit Sprtinter scooter burada tam performans gösteriyor. Fren teknolojisine döndüğümüzde mekanik sistem ile birleştirildiğini görüyoruz.

Arka fren kampana manyetik şekilde çalışma gerçekleştiriyor. Sürüşün güvenli olması açısından her araçta olduğu gibi zil, sinyal, ön far ve fren lambası bulunuyor.
Decathlon Elektrikli Scooter Genel Özellikler Nelerdir?
Elektrikli scooter teknik özelliklerinden detaylı şekilde sizler için bahsettik. Şimdi ise aracın genel özellikleri konusuna açıklık getireceğiz. Scooterın genel özelliklerinde ilk olarak gözümüze çarpan kısım motor gücüdür.

Aracın motor gücü 350W gibi önemli değeri karakterinde taşıyor. Böyle bir güç ile kullanıcılar 30 km mesafeyi rahatlıkla gidebiliyorlar. Yapılabilen maksimum hızı ise 25 km ile olarak belirtiliyor.

Aracın taşıma kapasitesi elbette diğer özellikler gibi oldukça önemli bir rol oynuyor. Scoter tam olarak 120 kg kadar ağırlığı rahatlıkla taşıyabiliyor. Tekerlik tipine bakacak olursak pnömatik karakter olduğunu görebiliyoruz. Lastiklerin ebatı ise 8,5 inç olarak tasarlanmış. Ayrıca kullanım kolaylığı açısından Voit Sprinter 350W elektrikli scooter özellikleri içerisinde katlanabilir sistem de bulunuyor.
Decathlon Elektrikli Scooter Tasarım Özellikleri Nelerdir?
Bahsetmiş olduğumuz bu scooterın tasarım özelliklerini şu şekilde sıralamamız mümkündür;

— Mobil uygulama özellikleri (Bluetooth)
— Katlanabilir kol,
— Li-ion batarya,
— LED ekran,
— Ayarlanabilir gidon,
— Alüminyum gövde malzemesi,
— Siyah renk seçeneği,

Üstelik bu özellikler dışında önemli sayılabilen bir özellik olarak scooter ağırlığı sadece 13.9 kg olarak belirlenmiştir. Bu şekilde kolay taşınabilir olduğunu da söyleyebiliriz.

Voit Sprinter Fiyatı Ne Kadar?
Voit Sprinter scooter fiyatı konusuna baktığımızda cebe uygunluk açısından rakamların var olduğunu söylememizde sakınca yok. Bu markayı almak isteyen kişiler 8.554 TL ile 13.000TL arasında değişen fiyatı gözden çıkarmaları gerekiyor. Fiyatına bağlı olarak kalitesi da oldukça yüksek seviyelerde bulunuyor.
Voit Sprinter Kimler Kullanabilir?
Bu aracı herkes gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Genç, orta yaşlı ve yaşlı farkı olmaksızın kullanılabiliyor. Elbette bilmeyenler biraz eğitim aldıktan sonra scooter kullanmalarında fayda olacaktır.
Voit Sprinter Bakımları Ne Zaman Yapılmalıdır?
Aracın bakımları periyodik olarak 6 ayda bir gerçekleştirilmelidir. Fren, akü ve lastikler 6 ayda bir mutlaka kontrol ettirilmelidir. Decathlon elektrikli scooter akü değişimi ise kullanım şartlarına ve uygunluğa göre farklılık göstererek 2–3 sene içerisinde gerçekleştiğini sizlere açıklayabiliriz.

--

--